Yeraltı dünyası bunları konuşuyor: Üç isme üç kurşun… Sedat Peker uyarıda bulundu

Ankara’nın Çankaya Yukarı Dikmen Mahallesi’ndeki evine girmek üzere aracından inen iş adamı Nihat Karaarslan ve akrabası Cengiz A., iddiaya göre kapıda kendisini bekleyen bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı. Vücuduna üç kurşun isabet eden ve kanlar içerisinde yere yığılan Karaarslan’a ilk müdahale olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından yapıldı. Gazi Hastanesi’ne kaldırılan ve burada ameliyata alınan Nihat Karaarslan’ın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Cengiz A.’ İse; Bilkent Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

KARAARSLAN’A İKİNCİ SALDIRI

İş adamı Nihat Karaarslan’ın 2022 yılında Ankara’daki ofisinin çıkışında silahlı saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Karaarslan, saldırıda son anda kurtulurken mermilerin arabasına isabet ettiği öğrenildi. Karaarslan’ın adliyeye giderek şikayetçi olduğu ve savcılığın talimatıyla açılan soruşturma kapsamında çalışma başlattığı öğrenildi. Polis, suikast girişiminde bulunan 4 kişiyi tespit etmesinin ardından gözaltına aldı ve zanlıların çift plaka kullandığı ortaya çıkmıştı.

AKILLARA DİĞER SALDIRILAR GELDİ

Karaarslan’a yapılan saldırı sonrası akıllara geçen ay silahlı saldırıya uğrayan ‘Hanımağa’ lakaplı Güniz Akkuş ve 17 Eylül 2022’de İstanbul’da uğradığı silahlı saldırı sonrası yaşamını yitiren Cenk Çelik geldi.

‘HANIMAĞA’’NIN PORTESİ

‘Hanımağa’ lakaplı Güniz Akkuş, polislikten atıldıktan sonra İstanbul’a gelerek 20 kişilik bir haraç çetesi kurdu. İstanbul’un eğlence mekanlarında kendini Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli emniyet amiri olarak tanıtıp haraç isteyen ‘Hanımağa’, önce Etiler bölgesindeki küçük barları hedef seçti. Zamanla sosyetenin takıldığı ünlü mekanları da haraca bağladığı iddia edildi. Güniz Akkuş son olarak ünlü eğlence merkezi Reina’yı hedef seçince yakalanmıştı.

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla kırmızı bültenle aranan Sedat Peker aleyhindeki tehdit içerikli mesajları ile de gündem olan ‘Hanımağa’ Akkuş, 3 Haziran 2024’te Muğla Fethiye’de silahlı saldırıya uğradı. Gündüz saatlerinde konakladığı otelin önünde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından silahlı saldırıya uğrayan Güniz Akkuş’un ayaklarına silaha ateş edilmişti. Ayrıca Güniz Akkuş’un konakladığı otelde farklı bir kimlik kullandığı da iddia edilmişti.

İLGİLİ HABERLER:

CENK ÇELİK KİMDİR

Sosyal medyada kendisini “Cenk Çelik Ümraniye” şeklinde tanıtan ve organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla kırmızı bültenle aranan Sedat Peker aleyhindeki videoları ile bilinen Cenk Çelik, Ümraniye’de 17 Eylül 2022’de silahlı saldırıya uğradı. Çelik’e yaklaşan bir kişi peş peşe ateş etti ve başına isabet eden iki kurşunla Cenk Çelik ağır şekilde yaralandı. Saldırının ardından bir süre hastanede tedavi gören Cenk Çelik, 2 Ekim 2022’de hayatını kaybetti.

İLGİLİ HABERLER:

HEPSİNİN ORTAK NOKTASI: SEDAT PEKER

Son olarak evinin önünde vurulan Nihat Karaarslan da sosyal medya hesabından Sedat Peker aleyhinde paylaşımlar yapmasıyla biliniyordu. Son dönemlerde art arda gelen saldırılarda hedef alınan kişilerden üç ismin de Sedat Peker aleyhinde açıklamaları olması ayrıca dikkat çekti.

2008’de FETÖ kumpası Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Semih Tufan Gülaltay, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, yapılan saldırılarla ilgili olarak Sedat Peker’i işaret etti.

Gülaltay yaptığı paylaşımlarda şunları söyledi:

İLGİLİ HABER:

SEDAT PEKER’DEN “SUÇU BANA ATACAKLAR” ÇIKIŞI

2020 yılında Sedat Peker’e yönelik tehdit ve hakaret içerikli paylaşımların ardından Mayıs ayında ilk kez kameralar karşısına geçen Sedat Peker, bu isimlerin öldürülüp suçu kendisinin üstüne atılacağını öne sürmüştü.

İşte o video:

ÜÇÜ DE HİJYEN OPERASYONUNDA ALINDI

Bu üç isim de “Hijyen Operasyonu” kapsamında İstanbul başta olmak üzere 7 ayrı ilde gerçekleştirilen çalışmalarda ‘Hanımağa’ lakaplı Güniz Akkuş, Çenk Çelik ve Nihat Karaaslan dahil 10 kişi 2020 yılında gözaltına alındı.

Talha Özmen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir