Popüler Analist: Şimdi Bitcoin ve Altcoinler İçin Bunları Bekleyin!

Lider kripto para Bitcoin, sonunda 4. halving etkinliğini de gerçekleştirdi. Piyasanın sabırsızlıkla beklediği bu olayın ardından BTC ve altcoinler nasıl hareket edecek? Popüler bir kripto analistine göre bir birikim aşaması bizi bekliyor. Ayrıca Bitcoin, parabolik bir ralliden önce son birikim fırsatını veriyor.

Analist: Parabolik aşamadan önce alım için son fırsat!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bugün Bitcoin için yeni bir döneme adım attık. Artık, madencilerin işi daha zor. Maliyetlerin arması dolayısıyla beklentiler BTC fiyatının da artacağı yönünde. Bitcoin halving’in ardından, BTC fiyatı şimdilik 64.000 dolar seviyelerinde istikrarlı bir şekilde kaldı. Rekt Capital, yarılanmanın ardından yeniden birikim döneminin başladığını duyurdu. Ayrıca analist, bu aşamanın Bitcoin’in parabolik aşamasına geçmeden önce uygun fiyata alım için son fırsat olduğunu belirtti.

Geçmişte, Bitcoin’in halving öncesi geri çekilme aşaması, halving döngüsünün bir sonraki aşamasının hazırlığı olarak görüldü. Halving sonrası yeniden birikim aralığında, halving öncesi geri çekilme aşamasının alt kısmı, yeniden birikimin tabanını oluşturuyor. Bu düşük aralıkla birlikte bir konsolidasyon dönemi başlıyor. Bu da parabolik yukarı yönlü bir kırılma için hazırlık dönemine işaret ediyor.

Kaynak: Rekt Capital

Altcoinler için yol haritasında neler var?

Altcoinler, halving öncesi dönemde ve 1. çeyreğin tamamında güçlü yükselişler gördü. Ancak, bunun ardından, son haftalarda güçlü bir geri çekilme sürecine girdi. Bu durum, son haftalardaki BTC fiyat dalgalanmayla birlikte ortaya çıktı. Rekt Capital, altcoinler için de bir yol haritası öngörüyor. Analist, mevcut hareketlerin öngörülen rotayla uyumlu olduğunu belirtiyor.

Altcoinler Şubat ayı başında dibe vurdu. Bu, piyasa hareketlerinde önemli bir dönüm noktasına işaret etti. Ayrıca, altcoinler BTC halving olayına denk gelen dönemde gözle görülür bir satışa tanık oldu. Bu da BTC’nin piyasa dinamikleriyle korelasyonlarını daha fazla yansıttı. İleriye dönük olarak Rekt Capital, altcoinlerin yaz başında bir kez daha dibe ulaşacağını tahmin ediyor. Analist ayrıca, daha geniş kripto piyasasındaki döngüsel modellerinin devam edeceğini öngörüyor. Bu bağlamda Rekt Capital, şu hususların altını çiziyor:

  • Altcoinler planı takip ediyor…
  • Altcoinler Şubat başında dip yaptı.
  • Altcoinler BTC halving etrafında satıldı.
  • Altcoinler yaz başında dibe vuracak.
Kaynak: Rekt Capital

Bitcoin için tahminler havada uçuşuyor!

Halvig’in ardından piyasa analistlerinin gündeminde BTC’nin bir sonraki hamlesi var. Analistler, tarihsel verilere dayanarak, Bitcoin için bir sonraki fiyat hedeflerini tahmin etmeye başladı bile. Bitcoin’in 4. yarılanma döngüsündeki potansiyel fiyat aralığının son analizinde, uzmanlar da önemli bir spektrum öngörüyorlar:

Üst Sınır: Yaklaşık 4.500.000 dolar.

Alt Sınır: Yaklaşık 140,000 dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir